| Valmistaja | Sennheiser |
| Mikrofoni | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tuotekuvaus | Featuring the audio specialist’s exceptional sound performance, the compact foldable headphones offer NoiseGardTM active cancellation, exceptional 50-hour battery life and an inline mic for taking calls - everything you need to enjoy travel in comfort. |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 18 Ohm |
| Taajuusvaste | 17-23000 Hz |
| Äänenpaine | 109 dB |
| Särö | <0.5% (1kHz/100dB) |
| Peittävä | On |
| Vastamelukuuloke | On |
| Akku | |
| Kesto | 50 h |