| Valmistaja | Sharp |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| VGA | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| HDMI-liitinten määrä | 3 |
| PC-sisääntulo | On |
| Mitat jalustalla | |
| Paino | 14,7 kg |
| Leveys | 1237,5 mm |
| Korkeus | 768,2 mm |
| Syvyys | 229,5 mm |
| Näyttö | |
| Koko | 55 tuumaa |
| Halkaisija | 139 cm |
| Kirkkaus | 350 cd/m2 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Kaiutin | |
| Määrä | 2 kpl |
| Teho | 10 W |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 145 W |