| Valmistaja | Shuttle |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Intel Celeron 3855U |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Näytönohjain | |
| Integroitu näytönohjain | Intel HD 510 Graphics |
| Mitat | |
| Leveys | 3,95 cm |
| Korkeus | 16,5 cm |
| Syvyys | 20 cm |
| Paino | 1,43 kg |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| PS/2 | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | 10,100,1000 Mbit/s |
| WLAN (Langaton) | 802.11ac |
| Kotelo | |
| SFF | On |