| Valmistaja | Shuttle |
| Muisti | |
| Tyyppi | DDR3L-SDRAM |
| Laajennettavissa | 8 Gt |
| Suoritin | |
| Nopeus | 1,6 GHz |
| Mitat | |
| Leveys | 3,85 cm |
| Korkeus | 16,2 cm |
| Syvyys | 25,2 cm |
| Liitännät | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Line-out | On |
| DisplayPort | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| WLAN (Langaton) | on |
| Kotelo | |
| Mikrotorni | On |