| Valmistaja | Siemens |
| Lapsilukko | On |
| Kapasiteetti | 6 kg |
| Energialuokka | A+++ EU |
| Pesutulos | A EU |
| Linkoustulos | C EU |
| Linkousnopeus | 1 200 rpm |
| Pikaohjelma | On |
| Villaohjelma | On |
| Rummun tilavuus | 42 l |
| Säädettävät jalat | On |
| Vaahdontunnistus | On |
| Epätasapainon valvonta | On |
| Esipesu | On |
| Hienopesu-ohjelma | On |
| Käsinpesuohjelma | On |
| Ylivuotosuoja | On |
| Energiansäästö-ohjelma | On |
| Edestätäytettävä | On - |
| Lyhytohjelma | On |
| Mitat | |
| Leveys | 60 cm |
| Korkeus | 85 cm |
| Syvyys | 55 cm |
| Paino | 65 kg |
| Väri | |
| Valkoinen | On |