| Valmistaja | Sigma, Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4 |
| Linssin polttoväli | 24-105 |
| Rakenne | 19 elementtiä 13 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 82 mm |
| Mitat | |
| Paino | 885 g |
| Pituus | 109,4 mm |
| Halkaisija | 88,6 mm |
| Ominaisuudet | |
| OS (Optical Stabilizxation) | On |