| Valmistaja | Sigma, Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.4 |
| Linssin polttoväli | 30mm |
| Suurennus | 1:6,8 |
| Rakenne | 9 elementtiä 8 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 62 mm |
| Mitat | |
| Paino | 435 g |
| Pituus | 63,3 mm |
| Halkaisija | 74,2 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali kiinteä | On |