| Valmistaja | Sigma, Canon |
| Aukko | 1,4 |
| Linssin polttoväli | 35mm |
| Tarkennusetäisyys | 30 cm |
| Rakenne | 13 elementtiä 11 ryhmässä |
| Vastavalosuoja | On |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 67 mm |
| Mitat | |
| Paino | 665 g |
| Pituus | 94 mm |
| Halkaisija | 77 mm |
| Ominaisuudet | |
| HSM (HyperSonic Motor) | On |
| DG (Coating for Digital SLR) | On |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali kiinteä | On |