| Valmistaja | Silent Storm |
| Teho | 450 W |
| Hiljainen | On |
| 80 PLUS -sertifikaatti | On |
| Tuulettimen koko | 80 mm |
| 80 PLUS Bronze -sertifikaatti | On |
| Mitat | |
| Leveys | 125 mm |
| Korkeus | 63 mm |
| Syvyys | 100 mm |
| Virrananto | |
| 3.3V | 16 A |
| 5V | 15 A |
| 12V1 | 27 A |
| -12V | 0,3 A |
| 5Vsb | 3 A |
| Liittimet | |
| SATA -virta | 2 |
| 4 pin molex | 2 |
| 4 pin floppy | 1 kpl |
| 20+4 pin ATX | 1 kpl |
| 4 pin CPU | 1 kpl |