| Valmistaja | SilverStone |
| Väri | musta |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 241 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 146 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 215,3 mm |
| Korkeus | 426,5 mm |
| Syvyys | 487,5 mm |
| Paino | 7 000 g |
| Tyyppi | |
| Miditorni | On |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| Micro-ATX | On |
| ITX | On |
| Laitepaikat | |
| 3.5":n laitepaikkoja | 8 |
| 5.25":n laitepaikkoja | 2 |