| Valmistaja | SilverStone |
| Väri | musta, mattamusta, valkoinen |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Sivuikkuna | On |
| Näytönohjaimen enimmäispituus | 419 mm |
| Tuulettimen enimmäiskorkeus | 180 mm |
| Virtalähteen enimmäispituus | 240 mm |
| Mitat | |
| Leveys | 220 mm |
| Korkeus | 571 mm |
| Syvyys | 560 mm |
| Paino | 10 100 g |
| Tyyppi | |
| Miditorni | On |
| Tuetut emolevyt | |
| ATX | On |
| Micro-ATX | On |
| Laitepaikat | |
| 2,5":n laitepaikkoja | 5 |
| 3.5":n laitepaikkoja | 4 |