| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.4 |
| Linssin polttoväli | 35 |
| Rakenne | 10 elementtiä 8 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 55 mm |
| Tuotekuvaus | Sony SAL 35mm f/1.4G on erittäin valovoimainen kiinteän polttovälin objektiivi, joka soveltuu hyvin henkilö-, muoto- ja arkkitehtuurikuvaamiseen. Hyvän valovoiman ansiosta sopii myös sisätiloissa kuvaamiseen ilman erillistä salamavaloa.Tarkennuksen pitopainikkeella pidät tarkennuksen aina oikeassa kohdassa. |
| Mitat | |
| Paino | 510 g |
| Pituus | 76 mm |
| Halkaisija | 69 mm |