| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8 |
| Linssin polttoväli | 70-200mm |
| Tarkennusetäisyys | 120 cm |
| Suurennus | 0,21 |
| Rakenne | 19 elementtiä 16 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Mitat | |
| Paino | 1 340 g |
| Pituus | 196,5 mm |
| Halkaisija | 87 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |
| Kiinnitys | |
| Sony A | On |