| Valmistaja | Sony |
| Tarkkuus | 12,2 Mpx |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Järjestelmäkamera | On |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 1 | 12 Mpx, 4 240 px, 2 832 px, 3:2 |
| Resoluutio (leveys) | 4 240 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 832 px |
| Kuvasuhde | 3:2 |
| Kuvakenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Koko | 35,6 x 23,8 mm |
| Rajauskerroin | 1x |
| Valkotasapaino | |
| Salama | On |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Päivänvalo | On |
| Pilvinen | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Akku | |
| Akun kesto | 370 kuvaa, 310 kuvaa |
| Maksimi | 370 kuvaa |
| Minimi | 310 kuvaa |
| Näyttö | |
| Kosketusnäyttö | On |
| Pikselimäärä | 1 228 800 pikseliä |
| Kirkkauden säätö | 5-tasoinen |
| Kääntyvä näyttö | On |
| Etsin | |
| Suurennus | noin 0,78 x |
| Peitto | Noin 100% |
| Diopterisäätö | On |
| Mitat | |
| Leveys | 126,9 mm |
| Korkeus | 95,7 mm |
| Syvyys | 60,3 mm |
| Paino | 627 g |
| Ominaisuudet | |
| Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
| Tuetut tiedostot | JPEG, RAW |
| Videon tallennus | XAVC S- / AVCHD 2.0 -yhteensopiva / MP4 |
| Maksimi kuvausnopeus | 2,5 kuvaa/s |
| ISO-herkkyysalue | 100-409600 |
| Videokuvan tallennus | |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Tarkennus | |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Manuaalinen tarkennus | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Ohjelmoitu automaatti | On |
| Valotusajan esivalinta | On |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen syväterävyys | On |
| Himmenninaukon esivalinta | On |
| Salamavalotustavat | |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Valotuksen käsinsäätö | On |
| Hidas täsmäys | On |
| Salama | |
| Varusteluisti | On |
| HotShoe | On |
| Muuta | |
| Histogrammi | Kirkkaus, RGB |
| Kosteus/pöly -suojaus | On |
| Asentotunnistin | On |
| Ylivalotuksen varoitus | On |
| Objektiivi | |
| Kuvanvakain | Kennonväristysmekanismi ja viisiakselinen korjaus (korjaus objektiivin ominaisuuksien mukaan) |
| Kuvaus | |
| Väriavaruus | sRGB / AdobeRGB |
| Lisävarusteet | |
| Objektiivit | Sonyn E-tyypin objektiivit |
| Käyttöympäristö | |
| Lämpötila | 0 - 40°C |