| Tuotekuvaus | Haluatko kameran, jonka suorituskyky on ammattilaistasoa? Yhdistä puhelimesi QX100:aan. Siinä on 1.0-tyypin 20,2 megapikselin taustavalaistu Exmor R™ CMOS -kenno, jonka ansiosta valokuvista tulee tarkkoja myös hämärässä. Lisäksi F1.8 Carl Zeiss Vario-Sonnar T* -optiikan avulla voit muokata taustaa vapaasti ja luoda siten kauniita pehmennystehosteita |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Tarkkuus | 20,2 Mpx |
| Valmistaja | Sony |
| Ominaisuudet | |
| ISO-herkkyysalue | 160-6400 |
| Videon tallennus | MP4 |
| Tuetut tiedostot | MP4 |
| Kuvan tallennus | JPEG |
| Videokuvan tallennus | |
| Kuvataajuus | 30 fps |
| NTSC | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 440 px |
| Objektiivi | |
| Polttoväli tele (35mm) | 100 mm |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 28 mm |
| Kuvanvakain | SteadyShot |
| Valovoima | f/1,8-4,9 |
| Zoom (optinen) | 3,6x |
| Kuvakenno | |
| Koko | 13,2 x 8,8 mm |
| Kuvasuhde | 3:2 |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Tyyppi | CMOS |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 4 | 1:1, 1 920 px, 1 920 px |
| Resoluutio 3 | 16:9, 3 080 px, 5 472 px |
| Resoluutio 2 | 4:3, 3 648 px, 4 864 px |
| Resoluutio 1 | 3:2, 3 648 px, 5 472 px |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| Mitat | |
| Leveys | 62,5 mm |
| Korkeus | 62,5 mm |
| Syvyys | 55,5 mm |
| Paino | 165 g |