| Valmistaja | Sony |
| Tarkkuus | 20,2 Mpx |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Live view -tila | On |
| Digikamera | On |
| Tuotekuvaus | 20,2 megapikselin 1.0-tyypin taustavalaistu Exmor R® CMOS -kenno, NFC, Wi-Fi®, kallistettava LCD-näyttöKuvaa selkeitä ja sumentumattomia kuvia myös hämärässä.Tarkastele jokaista kuvauskohdetta selkeästi kallistettavalla LCD-näytöllä.Nauti vaivattomasta jakamisesta NFC One touch- ja Wi-Fi®-yhteyden ansiosta. |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 1 | 20 Mpx, 5 472 px, 3 648 px, 3:2 |
| Resoluutio (leveys) | 5 472 px |
| Resoluutio (korkeus) | 3 648 px |
| Kuvasuhde | 3:2 |
| Resoluutio 2 | 18 Mpx, 4 864 px, 3 648 px, 4:3 |
| Resoluutio 3 | 17 Mpx, 5 472 px, 3 080 px, 16:9 |
| Resoluutio 4 | 13 Mpx, 3 648 px, 3 648 px, 1:1 |
| Kuvakenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Koko | 13,2 x 8,8 mm |
| Rajauskerroin | 2,7x |
| Ominaisuudet | |
| Salama | On |
| Zoom (optinen) | 3,6x |
| Zoom (digitaalinen) | 14x |
| Kuvan tallennus | JPEG, RAW |
| Tuetut tiedostot | JPEG, RAW |
| Videon tallennus | AVCHD |
| ISO-herkkyysalue | 160-12800 |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Päivänvalo | On |
| Pilvinen | On |
| Hehkulamppu | On |
| Loisteputki | On |
| Objektiivi | |
| Valovoima | f/1.8-4.9 |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 28 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 100 mm |
| Akku | |
| Akun kesto | 350 kuvaa |
| Maksimi | 350 kuvaa |
| Kapasiteetti | 1 240 mAh |
| Näyttö | |
| Pikselimäärä | 1 229 000 pikseliä |
| Käsisäätö | Kirkkaus |
| Kääntyvä näyttö | On |
| Mitat | |
| Lisätieto | Sisältää akun ja muistikortin |
| Paino | 281 g |
| Korkeus | 58,1 mm |
| Syvyys | 38,3 mm |
| Videokuvan tallennus | |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows RT | On |
| Windows 8 | On |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Tarkennuspisteitä | 25 kpl |
| Manuaalinen tarkennus | On |
| Valotustavat | |
| Täysautomaatti | On |
| Muotokuva | On |
| Maisema | On |
| Lähikuva | On |
| Urheilu | On |
| Yökuvaus | On |
| Ilman salamaa | On |
| Ohjelmoitu automaatti | On |
| Valotusajan esivalinta | On |
| Automaattinen syväterävyys | On |
| Himmenninaukon esivalinta | On |
| ilotulitus | On |
| lumi | On |
| Salamavalotustavat | |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Valotuksen käsinsäätö | On |
| Hidas täsmäys | On |
| Salama | |
| Varusteluisti | On |
| HotShoe | On |
| Kuvaus | |
| Jatkuva kuvaus | On |
| Muuta | |
| Histogrammi | Kirkkaus |
| Asentotunnistin | On |