| Digikamera | On |
| Tuotekuvaus | RX100 on laadukas kompaktikamera, jossa on valovoimainen f/1.8-f/4.9 Carl Zeiss -optiikka ja 20,2 megapikselin CMOS -kenno. Kuvanlaatu yltää järjestelmäkameroiden tasolle ja kamerassa on monipuoliset kuvansäätömahdollisuudet.Helppokäyttöinen kamera soveltuu niin aloittelevalle kuin ammattikuvaajallekkin.Kameralla saa Full HD -videokuvaa jopa 60 kuvan sekuntinopeudella |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Valmistaja | Sony |
| Tarkennus | |
| Kasvontunnistus | On |
| Manuaalinen tarkennus | On |
| Automaattinen tarkennus | On |
| Salamavalotustavat | |
| Hidas täsmäys | On |
| Valotuksen käsinsäätö | On |
| Punasilmäisyyden vähennys | On |
| Käsitoiminen salama päällä/pois | On |
| Automaattinen | On |
| Valotustavat | |
| ilotulitus | On |
| lumi | On |
| Himmenninaukon esivalinta | On |
| Automaattinen syväterävyys | On |
| Käsisäätö | On |
| Valotusajan esivalinta | On |
| Ohjelmoitu automaatti | On |
| Ilman salamaa | On |
| Lähikuva | On |
| Maisema | On |
| Yökuvaus | On |
| Urheilu | On |
| Muotokuva | On |
| Täysautomaatti | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Windows 7 | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| OS X 10.3 Panther | On |
| OS X 10.4 Tiger | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows Vista | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows XP | On |
| Muuta | |
| Histogrammi | RGB, Kirkkaus |
| Asentotunnistin | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Kuvaprosessori | |
| Tyyppi | Bionz |
| Kuvakenno | |
| Koko | 1 " |
| Kuvasuhde | 3:2 |
| Värisuodatintyyppi | Päävärisuodin |
| Tarkkuus | 20,2 Mpx |
| Videokuvan tallennus | |
| Kuvataajuus | 50i fps |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| PAL | On |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Objektiivi | |
| Polttoväli tele (35mm) | 100 mm |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 28 mm |
| Kuvanvakain | Optinen |
| Zoom (digitaalinen) | 14x |
| Zoom (optinen) | 3,6x |
| Näyttö | |
| Pikselimäärä | 1 228 800 pikseliä |
| Akku | |
| Akun kesto | 330 kuvaa |
| Maksimi | 330 kuvaa |
| Kielivaihtoehdot | |
| Englanti | On |
| Ruotsi | On |
| Suomi | On |
| Resoluutiot | |
| Resoluutio 4 | 1:1, 3 648 px, 3 648 px, 13 Mpx |
| Resoluutio 3 | 16:9, 3 080 px, 5 472 px, 17 Mpx |
| Resoluutio 2 | 4:3, 3 648 px, 4 864 px, 18 Mpx |
| Resoluutio 1 | 3:2, 3 648 px, 5 472 px, 20 Mpx |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Mitat | |
| Syvyys | 35,9 mm |
| Korkeus | 58,1 mm |
| Paino | 240 g |
| Lisätieto | Sisältää akun ja muistikortin |
| Ominaisuudet | |
| Videon tallennus | AVCHD |
| Tuetut tiedostot | AVCHD |
| Kuvan tallennus | JPEG, RAW (ARW 2.3) |
| Salama | On |