| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.8 |
| Linssin polttoväli | 30mm |
| Rakenne | 12 elementtiä 9 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 62 mm |
| Mitat | |
| Paino | 460 g |
| Pituus | 116,5 mm |
| Halkaisija | 77 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |
| Kiinnitys | |
| Sony A DT | On |