| Valmistaja | Sony |
| GPS | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Suodin | Päävärisuodin |
| Pikseleitä kaikkiaan | 8,2 mpix |
| Teholliset pikselit | 8,2 |
| Koko | 1/2,5 " |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-BX1 |
| Mitat | |
| Leveys | 29,4 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Syvyys | 83 mm |
| Paino | 114 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 60, 50 fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 60, 50 fps |
| PAL | On |
| NTSC | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Valkoinen | On |
| Objektiivi | |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 17 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 32 mm |