| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/3.5-6.3 |
| Linssin polttoväli | 24-240mm |
| Suurennus | 0,27 |
| Rakenne | 17 elementtiä 12 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 72 mm |
| Mitat | |
| Paino | 780 g |
| Pituus | 118,5 mm |
| Halkaisija | 80,5 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Superzoom | On |