| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2 |
| Linssin polttoväli | 28mm |
| Suurennus | 0,13 |
| Rakenne | 9 elementtiä 8 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 49 mm |
| Mitat | |
| Paino | 200 g |
| Pituus | 64 mm |
| Halkaisija | 60 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali kiinteä | On |