| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | 4 |
| Linssin polttoväli | 28-135 |
| Täyskoon kenni | On |
| Suodinkierteet | 95 mm |
| Tuotekuvaus | Sony SEL 28-135mm f/4 FE PZ G OSS -objektiivi on suunniteltu Sonyn täyden kennon E-kameroille, kuten A7, A7R ja A7S. Objektiivi sopii yhtälailla myös muillekkin E-tyypin kameroille.Objektiivi on suunniteltu niin 4K-videokuvaamiseen kuin stillkuvillekkin. Käyttötuntuma ja ominaisuudet ovat ammattitasoa. Objektiivissa on kolme ohjausrengasta tarkkoja manuaalisia säätöjä varten.Hiljaisen ja tarkan zoomauksen takaa SSM-yliäänimoottori.Objektiivi on erittäin kompakti ja kevyt ja se on valmistettu vettä- ja pölyä hylkivistä materiaaleista. |
| Mitat | |
| Paino | 1 215 g |
| Pituus | 162,5 mm |
| Halkaisija | 105 mm |