| Valmistaja | Sony |
| Kosketusnäyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 10x |
| Zoom (digitaalinen) | 120x |
| Valovoima | f/1,8-3,4 |
| Kuvanvakain | Optinen SteadyShot |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 29,8 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 298 mm |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT LCD |
| Koko | 3 tuumaa |
| Pikselimäärä | 921 600 pikseliä |
| Kenno | |
| Pikseleitä kaikkiaan | 8,29 mpix |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-FV70 |
| Mitat | |
| Leveys | 71 mm |
| Korkeus | 78,5 mm |
| Syvyys | 155 mm |
| Paino | 700 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 3 840 px, 2 160 px |
| Resoluutio (leveys) | 3 840 px |
| Resoluutio (korkeus) | 2 160 px |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| WiFi | On |
| AV | On |
| NFC | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | Memory Stick/SDXC |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Tarkennus | |
| Käsisäätö | On |
| Automaattinen | On |
| Kasvontunnistus | On |
| Valkotasapaino | |
| Asetus/esiasetus | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |