| Valmistaja | Sony |
| Kosketusnäyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 30x |
| Zoom (digitaalinen) | 350x |
| Valovoima | f/1.8-4.0 |
| Kuvanvakain | Optinen SteadyShot |
| Suodattimen halkaisija | 46 mm |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 26,8 mm |
| Polttoväli tele (35mm) | 804 mm |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT LCD |
| Koko | 3 tuumaa |
| Pikselimäärä | 460 800 pikseliä |
| Kenno | |
| Teholliset pikselit | 2,29 |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-FV50 |
| Mitat | |
| Leveys | 57,5 mm |
| Korkeus | 66 mm |
| Syvyys | 130,5 mm |
| Paino | 360 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 60, 50, 48, 30, 25, 24 fps |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Asetus/esiasetus | On |
| Tarkennus | |
| Kasvontunnistus | On |