| Valmistaja | Sony |
| GPS | On |
| Kuvaprosessori | BIONZ X |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Pikseleitä kaikkiaan | 8,8 mpix |
| Koko | 1/2,3 " |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-BX1 |
| Älykäs akkujärjestelmä | On |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | MP4, 1 920 px, 1 080 px, 60, 50 fps, 28 Mb/s, PS |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 60, 50 fps |
| Tallennusnopeus | 28 Mb/s |
| Nimitys | PS |
| Laatu 2 | MP4, 1 280 px, 720 px, 120, 100 fps, 28 Mb/s, HS120 |
| Laatu 3 | MP4, 800 px, 480 px, 240, 200 fps, 28 Mb/s, HS240 |
| PAL | On |
| NTSC | On |
| Tallennusmuodot | MP4 (MPEG-4 AVC/H.264), XAVC S (MPEG-4 AVC/H.264) |
| Mitat | |
| Leveys | 24,2 mm |
| Korkeus | 46,5 mm |
| Syvyys | 81,5 mm |
| Paino | 93 g |
| Liitännät | |
| TV Out | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | Memory Stick Micro/SDXC |
| Värivaihtoehdot | |
| Valkoinen | On |
| Valkotasapaino | |
| Automaattinen | On |
| Asetus/esiasetus | On |
| Mukautettu valkotasapaino | On |
| Objektiivi | |
| Valovoima | f/2.8 |
| Kuvanvakain | Elektroninen SteadyShot |