| Valmistaja | Sony |
| GPS | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Tuotekuvaus | Full HD -videokamera, Carl Zeiss® Tessar® -objektiivi, Exmor R™ CMOS -kenno, Wi-Fi ja NFC, SteadyShot, GPS- Kuvaa tasaista ja vakaata kuvaa SteadyShot-kameralla- Kuvaa Full HD -videota – myös veden alla- Yhdistä ja jaa Wi-Fi-yhteydellä tai yhden kosketuksen NFC-yhteydellä, Sony AS30 -actionkameralla kuvaat tasaista HD-kuvamateriaalia kuoppaisiltakin poluilta.Zeiss-objektiivin ja Exmor R® -kennon avulla voit taltioida Full HD -videota vaikka veden alla. SteadyShot-kuvanvakain, NFC ja Wi-Fi®- Kuvaa tasaista ja vakaata kuvaa SteadyShot-kameralla- Kuvaa Full HD -videota – myös veden alla- Yhdistä ja jaa Wi-Fi-yhteydellä tai yhden kosketuksen NFC-yhteydellä |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Pikseleitä kaikkiaan | 16,8 mpix |
| Teholliset pikselit | 11,9 |
| Koko | 1/2,3 " |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-BX1 |
| Mitat | |
| Leveys | 24,5 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Syvyys | 82 mm |
| Paino | 90 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 30 fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 30 fps |
| NTSC | On |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | Memory Stick Micro™ (Mark 2), Micro SD/SDHC/SDXC |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Objektiivi | |
| Valovoima | f/2.8 |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 15,3 mm |