| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Akku | |
| Toimitukseen sisältyvä akku | NP-BX1 |
| Tyyppi | NP-BX1 |
| Mitat | |
| Leveys | 24,2 mm |
| Korkeus | 47 mm |
| Syvyys | 83 mm |
| Paino | 58 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px, 60, 50, 48, 30, 25 fps |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Kuvataajuus | 60, 50, 48, 30, 25 fps |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Objektiivi | |
| Valovoima | f/2,8 |
| Polttoväli laajakulma (35mm) | 18,5 mm |
| Kenno | |
| Teholliset pikselit | 11,1 |
| Koko | 1/2,3 " |