| Valmistaja | Sony |
| Tuotekuvaus | Koe laadukkaan äänen voima. NW-WM1A on laadukas Walkman, jonka äänenlaatu on erinomainen. Tunnet jokaisen sävelen ja vivahteen korkean resoluution äänentoiston ansiosta ja kuulet musiikin tasapainoisesti kaikkialla |
| Liitännät | |
| Bluetooth | On |
| Akku | |
| Tyyppi | Akkukesto: 33 tuntia |
| Täyteen latautuminen | 7 h |
| Kesto | 7 h |
| Näyttö | |
| Koko | 4 tuumaa |
| Kuvasuhde | 854 x 480 |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 128 Gt |
| Mitat | |
| Leveys | 72,9 mm |
| Korkeus | 124,2 mm |
| Syvyys | 19,9 mm |
| Paino | 267 g |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows Vista | On |
| MAC | OS X 10.8–10.11 |
| Windows 7 | On |
| Windows 8 | On |
| Pakkauksen sisältö | |
| USB -kaapeli | On |
| Pikaopas | On |
| Ominaisuudet | |
| SD-korttipaikka | On |