| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Kenno | |
| Tyyppi | CMOS |
| Teholliset pikselit | 2 |
| Koko | 1/2 " |
| Mitat | |
| Leveys | 275 mm |
| Korkeus | 239 mm |
| Syvyys | 384 mm |
| Paino | 3 900 g |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| AV | On |
| Komponentti | On |
| DV | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | ExpressCard/34 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |