| Valmistaja | Sony |
| Kosketusnäyttö | On |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Videokamera | On |
| Teräväpiirto videokuvaus (HD) | On |
| Objektiivi | |
| Zoom (optinen) | 12x |
| Näyttö | |
| Tyyppi | TFT LCD |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Kenno | |
| Teholliset pikselit | 14,2 |
| Mitat | |
| Leveys | 120,7 mm |
| Korkeus | 103,5 mm |
| Syvyys | 274,3 mm |
| Paino | 900 g |
| Etsin | |
| Pikselimäärä | 1 440 000 pikseliä |
| Videokuvan tallennus | |
| Laatu 1 | 1 920 px, 1 080 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| PAL | On |
| Tallennusmuodot | XAVC HD, AVCHD |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | |
| Windows XP | On |
| Windows XP x64 | On |
| Windows Vista | On |
| Windows Vista 64-bit | On |
| Mac OS X 10.5 | On |
| Windows 7 | On |
| Windows 7 x64 | On |
| Mac OS X 10.6 | On |
| Windows 8 | On |
| Mac OS X 10.7 | On |
| Mac OS X 10.8 | On |
| OS X 10.9 Mavericks | On |
| Liitännät | |
| HDMI-portti | On |
| Kuulokeliitäntä | On |
| Mikrofoni | On |
| WiFi | On |
| NFC | On |
| Muisti | |
| Tuetut muistikorttityypit | Memory Stick Pro Duo, SDXC |
| Kielivaihtoehdot | |
| Suomi | On |
| Ruotsi | On |
| Englanti | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |