| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/2.8 |
| Linssin polttoväli | 20mm |
| Rakenne | 10 elementtiä 9 ryhmässä |
| Tuotekuvaus | Sony SAL 20mm f/2.8 -objektiivi Superlaajakulmaobjektiivi tarjoaa erinomaisen syväterävyyden ja korostetun perspektiivin Optiikan pintasuojaus ja sisäinen heijastussuoja takaavat terävät, laajat kuvat Nopea, tarkka takatarkennusmekanismi, jossa tarkennuksen pitopainike ja tarkennusalueen rajain |
| Mitat | |
| Paino | 285 g |
| Pituus | 53,5 mm |
| Halkaisija | 78 mm |