| Valmistaja | Sony |
| Lisätieto | Vesitiivis IP68, Sykemittari, Kiihtyvyysanturi |
| Yhteensopivat käyttöjärjestelmät | Android 4.4 tai uudempi tai iOS 8.2 |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Liitettävyys | |
| Bluetooth | v. 4.0 |
| Versio | 4.0 |
| NFC | On |
| Virtalähde | |
| Tyyppi | Lithium-ion akku, Käyttöaika jopa 2 päivää, jopa 5 päivää STAMINA-tilassa HR-mittausyksikön ollessa sammutettuna |
| Mitat | |
| Pituus | 40,7 mm |
| Leveys | 15,3 mm |
| Korkeus | 9,5 mm |
| Paino | 25 g |
| Liitännät | |
| USB 2.0 | On |