| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kauko-ohjain | On |
| Projektoritekniikka | LCD |
| Etäisyyssuhde | 1.36-1.77 |
| Lamppu | |
| Tyyppi | UHP |
| Teho | 215 W |
| Lampun käyttöikä | 3 000 tuntia |
| Lampun tuotekoodi | LMP-D214 |
| Lampun käyttöikä säästötilassa | 10 000 tuntia |
| Optinen zoom | |
| Lisätieto | manuaalinen |
| Mitat | |
| Leveys | 325,1 mm |
| Korkeus | 79,8 mm |
| Syvyys | 230,5 mm |
| Paino | 2,7 kg |
| Kuva | |
| Resoluutio | 1 280 x 800 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 280 px |
| Resoluutio (korkeus) | 800 px |
| Kontrastisuhde | 4000:1 |
| Kuvasuhde | 16:10 |
| Kirkkaus | 3 100 ANSI lumenia |
| Kirkkaus säästötilassa | 1 800 ANSI lumenia |
| Kuvaformaatti | WXGA |
| Kaiutin | |
| Määrä | 1 kpl |
| Liitännät | |
| D-Sub | On |
| HDMI-portti | On |
| RS232C | On |
| Komposiittivideotulo | On |
| Analoginen stereotulo | On |
| USB-host | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 282 |
| Virrankäyttö (valmiustila) | 0,5 |
| Virrankäyttö (säästötila) | 1 |
| Väri | |
| Valkoinen | On |
| Asennus | |
| Kattokiinnitys | On |
| Taustaprojisointi | On |
| Pöytäasennus | On |
| Suorituskyky | |
| H-Sync Range | 19-92 kHz |
| V-Sync Range | 48-92 Hz |
| Kuvan koko | |
| Max | 300 " |
| Min | 30 " |
| Keystone | |
| Pysty +/- | 30 astetta |