| Valmistaja | Sony |
| GPS | On |
| Lähiluku (NFC) | On |
| IP-luokitus | Vedenpitävyys IP65/68, pölynkestävyys IP6X |
| Liitettävyys | |
| 3G | On |
| WLAN | On |
| USB | On |
| 4G | On |
| Kamera | |
| Tarkkuus | 8,1 Mpx |
| Suoritin | |
| Tyyppi | Snapdragon |
| Nopeus | 2,5 GHz |
| Näyttö | |
| Koko | 8 tuumaa |
| Resoluutio | 1 200 x 1 920 px |
| Resoluutio (leveys) | 1 200 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 920 px |
| Muistikortinlukija | |
| Muistikortti | MicroSD |
| Malli | Suurin muisti 128 GB |
| Kiintolevy | |
| Kapasiteetti | 16 Gt |
| Mitat | |
| Pituus | 213 mm |
| Leveys | 123 mm |
| Paksuus | 6,4 mm |
| Paino | 270 g |
| Akku | |
| Maksimi | 4 500 mAh |
| Muisti | |
| Ram-muisti (Mt) | 3 000 |
| Käyttöjärjestelmä | |
| Android 4.4 | On |