| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Impedanssi | 4 Ohm |
| Herkkyys | 90 dB |
| Taajuusvaste | 45-20000 Hz |
| Elementit | 16 cm Dual Cone Speaker/Kaksoiskartio passiivinen |
| Teho per kanava | 65 W |
| Elemettien koot | 6,5" |
| Teho yhteensä | 140 W |
| Mitat | |
| Paino | 0,65 kg |
| Leveys | 174 mm |
| Syvyys | 51 mm |