| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.4 |
| Linssin polttoväli | 50mm |
| Rakenne | 8 elementtiä 5 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 8 |
| Tuotekuvaus | Kiinteä 50 mm:n polttoväli, F1,4, ZA SSM, täyden koon Carl Zeiss® Planar T* -objektiivi A-tyypin kameroihin Terävät, huippulaatuiset tulokset myös hämärässä Nopea kohteen lukitus sulavan hiljaisella automaattitarkennuksella Kestävä, vesitiivis rakenne on valmis mihin tahansa |
| Mitat | |
| Paino | 518 g |
| Pituus | 71,5 mm |
| Halkaisija | 81 mm |