| Valmistaja | Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/1.4 |
| Linssin polttoväli | 35mm |
| Suurennus | 0,18 |
| Rakenne | 12 elementtiä 9 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 9 |
| Suodinkierteet | 72 mm |
| Mitat | |
| Paino | 630 g |
| Pituus | 112 mm |
| Halkaisija | 78,5 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Normaali kiinteä | On |