| Valmistaja | Sony, Zeiss |
| Tuotekuvaus | Ammattilastasoista laatua tehokkaalla Carl Zeiss® -objektiivilla Suurin aukko F4 kaikilla polttoväleillä Terävät ja vakaat kuvat SteadyShotin avulla |
| Suodinkierteet | 55 mm |
| Linssin polttoväli | 16-70mm |
| Aukko | 4 |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Kiinnitys | |
| Sony E | On |
| Mitat | |
| Halkaisija | 66 mm |
| Pituus | 75 mm |
| Paino | 308 g |