| Valmistaja | Zeiss, Sony |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/4 |
| Linssin polttoväli | 24-70 |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 67 mm |
| Tuotekuvaus | ZEISS 24-70 F4 Vario Tessar T* ZA OSS on laadukas kuvanvakaajalla varustettu Carl Zeiss -objektiivi, joka on suunniteltu Sonyn täyden kennon peilittömille järjestelmäkameroille, mutta soveltuu käytettäväksi myös Sonyn NEX -kameroissa. Objektiivi soveltuu monipuoliseen yleiskuvaamiseen ja sääsuojauksen vuoksi kuvaaminen onnistuu lähes kaikissa olosuhteissa. |
| Mitat | |
| Paino | 426 g |
| Pituus | 94,5 mm |
| Halkaisija | 73 mm |