| Valmistaja | SteelSeries |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Johdon pituus | 1,2 m |
| Langaton | On |
| Kuulokemikrofoni | On |
| Tuotekuvaus | Lag-Free Wireless Gaming Headset. |
| Kuulokkeet | |
| Kuulokeliitäntä (3,5mm) | On |
| Impedanssi | 32 Ohm |
| Herkkyys | 98 dB |
| Taajuusvaste | 20-20000 Hz |
| Elementit | Neodymium Drivers |
| Elemettien koot | 40mm |
| Särö | < 3% |
| Peittävä | On |