| Valmistaja | Champion |
| Uniajastin | On |
| Teksti-TV | 1 000 sivua |
| Picture and Text (PaT) | On |
| Täysteräväpiirtovalmis (Full HD) | On |
| VESA-yhteensopiva | On |
| Liitettävyys | |
| USB | On |
| HDMI-liitinten määrä | 2 |
| SCART-liitinten määrä | 1 |
| Komponenttivideo | 1 |
| Näyttö | |
| Värienmäärä | 16 700 000 väriä |
| Koko | 40 tuumaa |
| Halkaisija | 102 cm |
| Kontrastisuhde | 4000:1 |
| Kuvasuhde | 16:9 |
| Paneelin tyyppi | LED |
| Mitat ilman jalustaa | |
| Paino | 7,3 kg |
| Leveys | 914 mm |
| Korkeus | 284 mm |
| Syvyys | 69 mm |
| Resoluutio | |
| Resoluutio (leveys) | 1 920 px |
| Resoluutio (korkeus) | 1 080 px |
| Katselukulma | |
| Pysty | 178 astetta |
| Vaaka | 178 astetta |
| Värinormit | |
| PAL | On |
| SECAM | On |
| NTSC 3,58 | On |
| NTSC 4,43 | On |
| Digi-TV | |
| DVB-T | On |
| DVB-C | On |
| DVB-S | On |
| DVB-T2 | On |
| DVB-S2 | On |
| Virrankäyttö (normaalitila) | |
| Maksimi | 76 W |