| Valmistaja | Supermicro |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Muistien siirtokyky | 1600/1333MHz Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 16 Gt |
| Dual Channel | On |
| Lukumäärä | 2 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 244 mm |
| Korkeus | 305 mm |
| Standardi | ATX |
| Liitäntä | |
| VGA | On |
| S/PDIF | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| SATA | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| LAN | Intel 82579V and 82574L |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | LGA 1155 |
| LGA1155 | On |
| Laajennuskorttipaikat | |
| PCI x | 5 |
| PCI-Express x 2.0 | 1 |
| PCI-Express 3.0 x16 | 1 |