| Valmistaja | Supermicro |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Muistipaikat | |
| Tyyppi | DDR3 |
| Muistien siirtokyky | 1600MHz Gt/s |
| Maksimi muistikapasiteetti | 32 Gt |
| Lukumäärä | 4 kpl |
| Mitat | |
| Leveys | 244 mm |
| Korkeus | 305 mm |
| Standardi | ATX |
| Liitäntä | |
| VGA | On |
| USB 2.0 | On |
| HDMI-portti | On |
| Line-in | On |
| RJ-45 | On |
| Mikrofoni | On |
| Line-out | On |
| SATA | On |
| DVI | On |
| USB 3.0 | On |
| Verkko-ominaisuudet | |
| Nopeus | 10/100/1000 Mb/s |
| LAN | Intel® i217LM + Intel® i210AT |
| Suoritinkanta | |
| Tuetut suoritinmallit | Intel® Xeon® E3-1200 v3, 4th gen. Core i7/i5/i3 processors |
| Socket 1150 | On |