| Valmistaja | Synology |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Takuu | 3 vuotta |
| Suoritin | Intel Atom C2538 |
| Ohjelmamuisti DRAM | 2 048 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| RAID tasot | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 5 |
| Hot swap | On |
| Mitat | |
| Leveys | 250 mm |
| Korkeus | 166 mm |
| Syvyys | 243 mm |
| Paino | 4 460 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| eSATA (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 42,1 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 23,1 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Videovalvontapalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Melutaso | |
| Äänenvoimakkuus valmiustilassa | 26,2 db |
| Jäähdytys | |
| Tuuletin | On |
| Tuulettimien lukumäärä | 2 |
| Lämpöohjattu | On |