| Valmistaja | Synology |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Takuu | 2 v |
| Suoritin | Marvell Armada 385 88F6828 |
| Ohjelmamuisti DRAM | 512 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 4 |
| Mitat | |
| Pituus | 230 mm |
| Leveys | 168 mm |
| Korkeus | 184 mm |
| Paino | 2 210 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 21,6 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 12,75 |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| DLNA | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Videovalvontapalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Jäähdytys | |
| Tuulettimen koko | 80mm |
| Tuuletin | On |
| Tuulettimien lukumäärä | 2 |
| Lämpöohjattu | On |