| Valmistaja | Synology |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Takuu | 2 vuotta |
| Suoritin | Intel Celeron J3455 |
| Ohjelmamuisti DRAM | 2 048 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Erillinen virtalähde | On |
| RAID tasot | 0, 1, JBOD |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 2 |
| Mitat | |
| Pituus | 232 mm |
| Leveys | 103,5 mm |
| Korkeus | 157 mm |
| Paino | 1 740 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| eSATA (isäntä) | On |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| DLNA | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Videovalvontapalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Jäähdytys | |
| Tuulettimen koko | 92mm |
| Tuuletin | On |
| Tuulettimien lukumäärä | 1 |
| Lämpöohjattu | On |