| Valmistaja | Synology |
| Kapasiteetti | 0 Gt |
| Koko | 3,5 tuumaa |
| Takuu | 5 vuotta |
| Suoritin | Intel Xeon D-1531 |
| Ohjelmamuisti DRAM | 16 384 Mt |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| RAID tasot | 0, 1, 5, 6, 10, JBOD |
| Kiintolevyjen määrä | 0 |
| Maksimi kiintolevyjen määrä | 12 |
| Hot swap | On |
| Mitat | |
| Pituus | 724 mm |
| Leveys | 482 mm |
| Korkeus | 88 mm |
| Paino | 14 500 g |
| Liitännät | |
| Ethernet | On |
| USB 3.0 (isäntä) | On |
| Virrankulutus | |
| Virrankäyttö (normaalitila) | 141,96 |
| Virrankäyttö (lepotila) | 77,23 |
| Värivaihtoehdot | |
| Musta | On |
| Palvelinominaisuudet | |
| UPnP | On |
| DLNA | On |
| iTunes-palvelin | On |
| BitTorrent | On |
| Tiedostopalvelin | On |
| FTP-palvelin | On |
| Web-palvelin | On |
| MySQL-tietokantapalvelin | On |
| Tulostinpalvelin | On |
| Videovalvontapalvelin | On |
| Varmuuskopiointipalvelin | On |
| Melutaso | |
| Äänenvoimakkuus valmiustilassa | 49,8 db |
| Jäähdytys | |
| Tuuletin | On |