| Valmistaja | Tamron |
| Valmistajan tuotesivu | www.tamron.eu/fi/objektiivit/10-24mm-f35-45-di-ii-vc-hld/ |
| Aukko | f/3.5-4.5 |
| Linssin polttoväli | 10-24mm |
| Rakenne | 16 elementtiä 11 ryhmässä |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 77 mm |
| Mitat | |
| Paino | 440 g |
| Pituus | 84,6 mm |
| Halkaisija | 83,6 mm |