| Valmistaja | Tamron |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/3.5-5.8 |
| Linssin polttoväli | 14-150mm |
| Himmenninlevyjä | 7 |
| Suodinkierteet | 52 mm |
| Tuotekuvaus | Tamron AF 14-150mm f/3.5-5.8 Di III musta -objektiivi MicroFourThirds -kameroille Tamronin ensimmäinen erittäin kompakti ja korkealuokkainen metallirungolla varustettu zoomobjektiivi MicroFourThirds -standardin kameroille. Kaikilla rekisteröidyillä Tamron objektiiveilla 5 vuoden takuu!(Tuote tulee rekisteröidä kahden kuukauden sisällä ostopäivästä.) Lisätietoa takuun rekisteröimisestä TÄÄLTÄ. |
| Mitat | |
| Paino | 285 g |
| Pituus | 80,4 mm |
| Halkaisija | 63,5 mm |
| Objektiivin tyyppi | |
| Superzoom | On |