| Valmistaja | Tamron, Canon |
| Valmistajan tuotesivu | Linkki |
| Aukko | f/5-6.3 |
| Linssin polttoväli | 150-600 |
| Rakenne | 20 elementtiä 13 ryhmässä |
| Tuotekuvaus | Tamron 150-600/f5-6.3 Di USD -objektiivi on luonto- ja urheilukuvaajalle erinomainen vaihtoehto laajan polttovälin ansiosta USD (Ultrasonic Silent Drive) -tarkennusmoottori takaa tarkat ja yksityiskohtaiset kuvat sekä lähellä- että kaukana olevista kohteista.Objektiivin optinen eBAND Coaing -teknologia vähentää heijastumia ja haamukuvia. Kaikilla rekisteröidyillä Tamron objektiiveilla 5 vuoden takuu!(Tuote tulee rekisteröidä kahden kuukauden sisällä ostopäivästä.) Lisätietoa takuun rekisteröimisestä TÄÄLTÄ., Tamron 150-600/f5-6.3 Di VC USD -objektiivi on luonto- ja urheilukuvaajalle erinomainen vaihtoehto laajan polttovälin ja kuvanvakaajan ansiosta. VC (Vibration Compensation) -kuvanvakaaja sekä USD (Ultrasonic Silent Drive) -tarkennusmoottori takaavat tarkat ja yksityiskohtaiset kuvat sekä liikkuvista- että kaukana olevista kohteista. Objektiivin optinen eBAND Coaing -teknologia vähentää heijastumia ja haamukuvia. Kaikilla rekisteröidyillä Tamron objektiiveilla 5 vuoden takuu!(Tuote tulee rekisteröidä kahden kuukauden sisällä ostopäivästä.) Lisätietoa takuun rekisteröimisestä TÄÄLTÄ. |
| Mitat | |
| Paino | 1 951 g |
| Pituus | 257,8 mm |
| Halkaisija | 105,6 mm |
| Ominaisuudet | |
| VC (Vibration Compensation) | On |
| Objektiivin tyyppi | |
| Zoom tele | On |